Bydgoszcz pomoże w zakupach

0
620
Zakupy w czasie koronawirusa.

Zakupy w czasie koronawirusa.

W okresie walki z groźnym koronawirusem, miasto Bydgoszcz otwiera się na pomoc osobom najbardziej zagrożonym – starszym i schorowanym. 

Miasto podjęło decyzję o pomocy osobom, które najbardziej potrzebują pomocy, ale z racji iż narażeni są na zakażenie musza pozostać w domu. Na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy czytamy:

W tym trudnym czasie, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych, samotnych lub z niepełnosprawnościami mieszkających w Bydgoszczy, miasto uruchamia specjalną infolinię. Chcemy uchronić tych mieszkańców przed koniecznością wychodzenia z domów.

Dostarczenie podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatne, zaś koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Aby skorzystać z wyżej wymienionej usługi należy skontaktować się telefonicznie z Biurem Zdrowia i Polityki Społecznej UMB, pod numerami telefonów: 668834007 oraz 668834006 od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00.

Kontakt telefoniczny będzie podstawowym narzędziem kontaktu. Wolontariusz rozliczy się na podstawie paragonu oraz oświadczenia. Sposób dostarczenia zakupów oraz zapłaty za towar zostanie ustalony indywidualnie.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, każde zgłoszenie otrzyma swój numer identyfikacyjny, za pomocą którego posługiwać się będzie wolontariusz, który też będzie posiadał specjalny identyfikator. Żaden wolontariusz nie zapuka do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę. Jeżeli nie zgłaszałeś zapotrzebowania na pomoc i nie rozmawiałeś telefonicznie z koordynatorem wolontariuszy nie otwieraj osobom podającym się za wolontariuszy drzwi!

Osoby zainteresowane pomocą seniorom w ramach wolontariatu miasto zachęca do kontaktu. Jeżeli chcesz pomóc jako wolontariusz, nie czekaj, zgłoś się pod numerami telefonu 52 58 59 273 oraz 52 58 59 445 w godz. 8.00 – 20.00 (od poniedziałku do piątku).

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj