Farma fotowoltaiczna w Bydgoszczy?

0
251
Farma fotowoltaiczna w Bydgoszczy
Zdjęcie autorstwa Kelly Lacy z Pexels

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma plany na budowę farmy fotowoltaicznej, która oprócz produkcji dużej ilości „zielonej energii” miałaby pomóc… portowi lotniczemu.

Farma fotowoltaiczna w Bydgoszczy?

Tak, pod taką inwestycję Urząd Marszałkowski w Toruniu widziałby tereny portu lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo. Jak mówi przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, marszałek Piotr Całbecki:

Ogromne tereny mogłyby przynosić nam zieloną energię i to w bardzo dużej ilości. Około 200 hektarów takiej powierzchni, to byłaby na pewno największa fotowoltaiczna elektrownia w Polsce, nie wiem czy nie w Europie. Również źródło utrzymania dla portu lotniczego, ponieważ wiemy, że do tej pory wszystkie deficyty, straty, które port przynosi pokrywamy z budżetu województwa. Byłaby to dla nas duża ulga, pomoc utrzymaniu Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Farma fotowoltaiczna w Bydgoszczy – analiza techniczna i środowiskowa.

Urząd Marszałkowski w Toruniu przeprowadził już stosowną analizę techniczną i środowiskową inwestycji. Czeka jednak na zgodę Ministerstwa Obrony Narodowej, bo bydgoskie lotnisko ma status obszaru o strategicznym charakterze dla MON.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj