Zarabianie na kontach bankowych

1
212
Zarabianie na kontach bankowych

Banki coraz bardzie starają się przyciągnąć klientów. W tym celu szykują ciekawe oferty kont osobistych, które w większości są darmowe. Dzięki temu nie tylko możemy zaoszczędzić sporą sumę za samo korzystanie z konta osobistego, ale również na tym zarobić. Jak to jest możliwe? Dzięki prowizjom, które oferuje nam bank od pewnych płatności.

Moneyback i Cashback

Moneyback i Cashback mają podobne znaczenie. Jest to prowizja oferowana przez bank posiadaczowi karty płatniczej za dokonane transakcje bezgotówkowe. Dodatkowo cashback oznacza także możliwość wypłaty pieniędzy podczas płacenia za zakupy w sklepie. Dlatego właściwsze jest określenie moneyback. Najczęściej jest to kilka procent. Nie jest to duża suma, ponieważ banki wprowadzają ograniczenia w możliwości odzyskania środków do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Mimo to w roku suma ta może wzrosnąć do kilkuset złotych. Nie stoi również nic na przeszkodzie, aby założyć konto w kilku bankach i pomnożyć zwrot z zakupów, wtedy moneyback może wynieść nawet parę tysięcy złotych w roku. Prawda jest taka, że każdy robi i będzie robił zakupy, więc warto skorzystać z promocji i móc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Premie i inne promocje

Oprócz moneyback, banki posiadają w swojej ofercie sporo promocji, które pozwalają nam zarobić kolejne kilkadziesiąt złotych. Są one często dużo ciekawsze niż same prowizje za transakcje kartą. Niekiedy premie są wypłacane za wykonywanie przelewów, comiesięczne wpływy o określonej wysokości, a nawet za samo założenie konta. Promocje często są także powiązane z kartą debetową. Różnica czasem polega na wykonywaniu zakupów jedynie u określonych partnerów lub zwrotu części kosztów wydanych na paliwo.

Tak więc samo darmowe konto osobiste przestaje być wystarczające. Dzięki coraz ciekawszym ofertom banków nie tylko możemy zaoszczędzić, ale także trochę dorobić. Z tego powody warto na bieżąco śledzić promocje i oferty bankowe, które obecnie są dostępne. Wybierając najciekawsze z nich możemy w ciągu roku zarobić dodatkowo sporą sumę pieniędzy.

Zauważmy, ze z dwóch rodzajów depozytów bankowych czyli rachunków i lokat, to lokaty wskazywane są jako te na których można coś zaoszczędzić a nie rachunki. Jak jednak wskazano wyżej, może być całkiem odwrotnie zważywszy na marne oprocentowanie depozytów bankowych w ogóle.

Konta osobiste zyskują też na popularności wśród przedsiębiorców. Jak się bowiem okazuje, praktycznie można używać konta osobistego zamiast konta firmowego co ma niebagatelne znaczenie z dwóch powodów. Po pierwsze, konta firmowe nie są darmowe w przeciwieństwie do kont osobistych. Po drugie, na koncie osobistym nawet przedsiębiorcy przysługuje kwota wolna od egzekucji w przeciwieństwie do konta firmowego: https://pamietnikwindykatora.pl/konto-firmowe-a-kwota-wolna-od-zajecia-komorniczego/ a egzekucje komornicze coraz częściej dotykają właśnie podmioty gospodarcze do czego walnie przyczyniła się pandemia i lock downy.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj