2 Rajd Opiekuna Podróżników, czyli Rowerowe Błonie

0
690
Rowerowe Błonie - 2 Rajd Opiekuna Podróżników
źródło: fb/rowerowe błonie

Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie oraz BKT „Rowerowe Błonie” przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie zapraszają na 2 Rajd Opiekuna Podróżników.

Po sukcesie pierwszego Rajdu Opiekuna Podróżników, organizatorzy postanowili ponownie wyjechać w trasę liczącą 37 km. W obowiązujących restrykcjach epidemicznych udział może wziąć tylko 250 osób. Zapisy na rajd nadal trwają na stronie https://b4sportonline.pl/rowerowe_blonie/

„Rowerowe Błonie”

Bydgoski Klub Turystyczny „Rowerowe Błonie” działający w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie powstał w styczniu 2020 roku. W maju 2020 roku po raz pierwszy na szlakach rowerowych pojawiły się biało-czerwono-niebieskie stroje „Rowerowego Błonia”. Działający prężnie klub brał udział w wielu imprezach rowerowych, również w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski i rajdzie „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2020”.

„Nie zrzeszamy wyłącznie miłośników jazdy rowerem z Błonia, należą do nas bydgoszczanie z wielu dzielnic, mamy też członków spoza miasta, jeździ u nas mieszkaniec wielkopolskiego Tura” – opowiada Mariusz Pietruszyński, prezes BKT „Rowerowe Błonie”.

Rajd Opiekuna Podróżników

Sztandarowym przedsięwzięciem klubu jest organizacja Rajdu Opiekuna Podróżników w lipcu, zakończonego Festynem Rowerowym na terenie Aeroklubu Bydgoskiego. W zeszłym roku wzięło w nim 150 rowerzystów z województwa kujawsko-pomorskiego.

2 Rajd Opiekuna Podróżników

Tegoroczna impreza rowerowa odbędzie się 25 lipca 2021r. Przestrzegając obostrzeń będzie mogło wziąć udział tylko 250 uczestników. Zapisy nadal trwają na stronie https://b4sportonline.pl/rowerowe_blonie/. Ostateczny termin zapisów 10 lipiec 2021r., bądź uzyskanie limitu 250 osób. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, na który składać się będzie numer startowy – imienna etykieta na rower, bawełnianą koszulkę z okazjonalnym nadrukiem, a także pamiątkowy znaczek.

Trasa

Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00. Start z płyty Starego Rynku o godzinie 10:00, a planowane zakończenie w Aeroklubie Bydgoskim o godzinie 14:00 festynem rowerowym. Trasa licząca 37 km przebiegać będzie przez miejscowości położone w pobliżu Bydgoszczy oraz przez Puszczę Bydgoską (Bydgoszcz os. Kapuściska – Park Przemysłowy – Piecki – Stryszek (droga serwisowa przy S-10) – Zielonka – Ciele – Trzciniec – Aeroklub Bydgoski). Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie również policja, która będzie eskortowała cały peleton. Organizator rajdu zapewnia również zabezpieczenie medyczne.

Festyn Rowerowy

Uwieńczeniem wydarzenia będzie festyn rowerowy w Aeroklubie na bydgoskim Górzyskowie. Każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek oraz kiełbaskę z grilla, którą spożyje przy muzyce serwowanej przez DJ’a. Rozlosowane zostaną również nagrody wśród startujących w rajdzie.

Wszelkie niezbędne informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej oraz na profilu FB Rowerowe Błonie.

źródło: fb.com/roweroweblonie

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj