Bydgoska komunikacja w Google Transit

0
419
Google Transit w Bydgoszczy
źródło: youtube/ZDMIKP Bydgoszcz

Google Transit to funkcja rozszerzająca możliwość aplikacji Google Maps o możliwość planowania podróży środkami komunikacji publicznej na wyznaczonej trasie. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wspólnie z firmą Google wprowadziła taką możliwość w Bydgoszczy.

Youtube/ZDMIKP Bydgoszcz

Google Transit w Bydgoszczy

– Cieszę się, że dzięki współpracy z Google dołączyliśmy do grona miast, w których jest już dostępna funkcja Transit. To kolejne udogodnienie, z którego skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający nasze miasto – mówi Rafał Grzegorzewski Zastępca Dyrektor ZDMiKP – cieszymy się, że możemy szybciej przekazywać informacje podróżnym i brać udział w rozwoju cyfryzacji naszego miasta – dodaje.

Jak działa Google Transit?

Google Transit - mapka z Błonia na Glinki

Włącz aplikację mobilną Mapy Google (Android lub iOS) lub skorzystaj ze strony maps.google.pl i wyszukaj trasę między dwoma dowolnymi, ale oddalonymi od siebie miejscami. Następnie przełącz się do widoku Transport publiczny (ikona pojazdu szynowego) i zobacz, co się stanie.

Mimo wprowadzenia usługi Google Transit, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie rezygnuje z dotychczasowych narzędzi informujących pasażerów o godzinie odjazdu. Nadal działać będą strony http://odjazdy.zdmikp.bydgoszcz.pl/, na której prezentowane są odjazdy z wybranego przystanku w czasie rzeczywistym, a także rozkład jazdy dla wybranych linii http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/pl/transport/rozklad-jazdy/2014-07-02-12-55-33

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj