Konkurs Bug Bounty Bydgoszcz

0
846
Bug Bounty Bydgoszcz

Miasto Bydgoszcz organizuje konkurs dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych interesujących się informatyką. Bug Bounty Bydgoszcz potrwa od 1 grudnia do 31 stycznia 2020 roku.

Konkurs Bug Bounty Bydgoszcz

Ulotka Bug Bounty Bydgoszcz

Każdy bydgoski uczeń, który interesuje się informatyką, a w szczególności bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych może wziąć udział w konkursie „Bug Bounty Bydgoszcz”. Jego celem jest promowanie działań „ethical hacker” i „white hat hacker”. Dzięki idei wspierającej bezpieczeństwo organizacji urząd planuje zwiększyć bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych użytkowanych przez miasto Bydgoszcz.

System testowy

Na potrzeby konkursu w dniu 1 grudnia 2019 r. uruchomiony zostanie konkursowy system, który każdego dnia o godzinie 4 będzie przywracany do stanu początkowego. Zadaniem uczestników będzie znalezienie „dziur” w systemie. Każdy rodzaj podatności ma odpowiednią ilość punktów, a uczestnik sam decyduje czy znalezioną dziurę od razu zgłasza czy wyszukuje dalej. Należy w tym miejscu pamiętać, iż w ciągu całego cyklu konkursu można wysłać tylko jedno zgłoszenie, ale oczywiście liczy się również czas.

Nagrody

Konkurs rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 31 stycznia 2020 roku. Trzech najskuteczniejszych uczciwych hakerów zgarnie nagrody pieniężne: za I miejsce: 2.000 zł, za II miejsce: 1.000 zł, za III miejsce: 500zł.

Szczegółowe informacje oraz regulamin: https://bbb.um.bydgoszcz.pl/

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj