525220080 – dzwoni do Ciebie ten numer? Odbierz go.

0
338
525220080 - pronatura

Jeżeli przebywasz na kwarantannie, bądź izolacji, nr tel. 525220080 jest kolejnym, który zaraz po nr 222571145 należy odebrać. Dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

Zgodnie z wytycznymi Sanepidu, odpady komunalne wytworzone w miejscu kwarantanny, bądź izolacji, są odpadami specjalnymi i w taki sposób powinny być również odbierane. Dlatego ProNatura odbiera takie odpady z całej Bydgoszczy a następnie je spala zgodnie z wymogami sanitarnymi.

Odbiór odpadów  następuje w godzinach nocnych pomiędzy godz. 22.00 – 6.00 w dni robocze. Częstotliwość odbioru odpadów z danej lokalizacji wynosi nie rzadziej niż raz na 7 dni. Dokładny termin ustalany jest telefonicznie z pracownikami ProNatury. I właśnie numer 52 522 00 80 należy do firmy ProNatura. Konsultanci wyżej wymienionej spółki kontaktują się z osobami przebywającymi na kwarantannie w sprawie odbioru śmieci.
Pracownicy Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o. o. otrzymują niezbędne dane adresowe od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która takie dane uzyskuje od Sanepidu.

Jak zabezpieczyć śmieci?

Wyrzucając odpady zmieszane w miejscach kwarantanny należy użyć dwóch lub trzech możliwie mocnych worków (jeden wewnątrz drugiego), następnie trzeba szczelnie zamknąć/związać worek i przygotować do odbioru z przywieszoną kartką z napisem kwarantanna. Odpady tak przygotowane odbierane są w wyznaczonym terminie spod drzwi mieszkania przez pracownika ProNatury bez bezpośredniego kontaktu fizycznego z osobą odbywającą kwarantannę.

Czy segregować?

Jak na wstępie pisaliśmy odpady takie traktowane są jak odpady komunalne i nie należy ich segregować. Odpady te muszą być gromadzone i odbierane w sposób specjalny tzn.  bez styczności z pozostałymi odpadami komunalnymi wytwarzanymi przez mieszkańców.

Co się dzieje z odpadami?

Odpady są przewożone do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych  i wsypywane do bunkra przez wydzieloną do tego celu bramę, następnie spalane.

Czy śmieci może wyrzucić ktoś inny?

Tylko pracownicy Spółki  ProNatura, specjalnie oddzieleni od reszty załogi, wyposażeni w kombinezony, maseczki, rękawiczki i środki dezynfekujące oraz wydzielonym pojazdem mogą odbierać odpady od osób przebywających na kwarantannie bezpośrednio spod drzwi mieszkania.

Źródło informacji: strona internetowa firmy ProNatura za bydgoszcz.pl

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj