Osocze ozdrowieńców poszukiwane

0
368
Nagłówek apelu prezydenta Bydgoszczy - pana Rafała Bruskiego

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy uczestniczy w ogólnopolskim programie pobierania osocza od ozdrowieńców. Centrum poszukuje osób, które wyzdrowiały po COVID-19 i apeluje do oddawania krwi. Osocze ozdrowieńców to bezcenny lek, który może uratować komuś życie.

Do apelu RCKiK w Bydgoszczy przyłączył się również Prezydent miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski.

Apeluję do wszystkich Bydgoszczan, którzy mogą pomóc o zgłaszanie się do bydgoskiego Centrum Krwiodawstwa. Leczenie osoczem ozdrowieńców to prosta metoda walki z koronawirusem, która może uratować życie naszym bliskim, przyjaciołom, sąsiadom. Obecnie zaczyna brakować osocza ozdrowieńców, a pacjentów, którzy go potrzebują przybywa i będzie przybywać. Więc jeśli jesteś ozdrowieńcem oddaj swoje osocze – mówi prezydent Rafał Bruski

Ozdrowieniec to osoba, u której wykryto materiał genetyczny wirusa SARS-CoV-2 ( może przebyć zakażenie bezobjawowo lub objawowo o różnym stopniu nasilenia objawów COVID-19), a obecnie nie wykrywa się u niej obecności wirusa. Jest to także osoba, która nie miała stwierdzonego zakażenia, a obecnie w jej krwi wykrywa się przeciwciała przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza do oddania osocza wszystkie osoby, które:
•    przechorowały COVID- 19 (również bezobjawowo)
•    zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe
•    są w wieku między 18 a 60 rokiem życia

Zadzwoń: 52 322 18 73 oraz 52 322 18 71 lub napisz: [email protected]

W czasie rozmowy telefonicznej dokonana zostanie wstępna ocena braku przeciwskazań do oddania osocza i ustalony zostanie dogodny termin jego oddania w RCKiK w Bydgoszczy.

apel prezydenta - regionalne centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa
https://www.bydgoszcz.pl/
Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj