Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu

0
364
Koparka
Zdjęcie poglądowe (źródło: pixabay)

W lipcu 2019 miasto ogłosiło przetarg na realizację zadania, które zaproponowali mieszkańcy osiedla Błonie i który wygrał w głosowaniu. Mowa o Integracyjnym ogrodzie społecznościowym, który powstaje na terenie skweru 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich.

Mieszkańcy Błonia w trakcie głosowania nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim uznali, że powinien on pełnić szereg funkcji zachęcających do rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu. Na taki sposób zagospodarowania skweru zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan.

Inwestycja właśnie ruszyła – na skwer wjechał ciężki sprzęt, który rozpoczyna prace na terenie wyznaczonym pod „ogród integracyjny”. Projekt obejmuje uporządkowanie ciągów pieszych, zastosowanie małej architektury, wyznaczenia nowych miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Znajdzie się tutaj również miejsce na plac zabaw dla młodszych i starszych oraz siłownia zewnętrzna. Wszystko zgrabnie wkomponowane w otaczającą zieleń.

Jest to kolejny przykład tego, iż warto zgłaszać projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz głosować na te, które zostały zatwierdzone. Więcej informacji na temat głosowania w ramach BBO 2019

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o