Strona główna Aktualności Bydgoszcz oferuje bezpłatny transport – sprawdź kto może skorzystać?

Bydgoszcz oferuje bezpłatny transport – sprawdź kto może skorzystać?

0
414
Szczepienia Covid-19 Bydgoszcz

Mieszkańcy Bydgoszczy chcący zaszczepić się przeciw COVID-19 mogą skorzystać z bezpłatnego transportu. Miasto zorganizowało specjalny transport. Kto może skorzystać i jak?

Kto może skorzystać z bezpłatnego transportu?

Zgodnie z zaleceniem wojewody, osoby niepełnosprawne oraz te, które mają problem z samodzielnym dotarciem do przychodni, mogą liczyć na darmowy dowóz do najbliższego punktu szczepień.
Bezpłatny dowóz na szczepienie przysługuje w konkretnych przypadkach dla osób:
– w grupie 70 plus, mających trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie
– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniem.

Transport z opiekunem

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, mogą skorzystać z usługi ze swoim opiekunem. W pojeździe znajduje się również miejsce do przewożenia wózków inwalidzkich. Usługa nie obejmuje osób leżących, wymagających transportu medycznego.

Zapisy na szczepienia. Czas na seniorów

Przypominamy – obecnie trwają zapisy na szczepienie przeciw COVID-19. Jako pierwsi mogli zapisywać się seniorzy powyżej 80. roku życia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet (przez e-rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl) lub w punkcie szczepień. Od piątku, 22 stycznia ruszyły zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Początek szczepień dla tej grupy zaplanowano na 25 stycznia.
Informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 znajdziecie Państwo na rządowym portalu www.gov.pl/szczepimysie. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat szczepień dla seniorów.

Zarejestruj rodziców lub dziadków

Rejestrację na szczepienie senior może wykonać samodzielnie, za pośrednictwem rodziny lub bliskiej osoby. Do zapisu wymagany jest numer PESEL i nr telefonu. W czasie rejestracji wybiera się dokładny termin szczepienia oraz jego miejsce.
W Bydgoszczy na mapie punktów szczepień jest aktualnie ponad 50 lokalizacji. Aby sprawdzić gdzie można się zaszczepić wystarczy wejść na stronę https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien i w lupce dopisać „Bydgoszcz”.

Jak zapisać się na szczepienie

Rejestracja na szczepienie jest prowadzona za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii – 989. Infolinia jest czynna całodobowo. Istnieje możliwość skontaktowania się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. Prowadzona będzie także e-rejestracja za pośrednictwem portalu www.pacjent.gov.pl. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

źródło: bydgoszcz.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj