Strona główna Aktualności Bon turystyczny 500 – od kiedy, jak i gdzie?

Bon turystyczny 500 – od kiedy, jak i gdzie?

0
405
Bon turystyczny - wnioski, od kiedy, do kiedy?

17 lipca br. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Bon stanowi wsparcie zarówno dla polskich rodzin jak i polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do obsługi bonu.

Infolinia Polskiego Bonu Turystycznego

W piątek 24 lipca o 8.00 rano Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną całodobową infolinię. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Jak informuje prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska w ciągu 4 pierwszych godzin pracy infolinia odebrała ponad 1000 połączeń.

– Konsultanci specjalnej infolinii udzielają informacji  osobom, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego oraz podmiotom turystycznym, które chcą przystąpić do programu. Wyjaśniają wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu – tłumaczy prof. Gertruda Uścińska.

Obsługa Bonu – jak złożyć wniosek?

Obsługa bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Aby skorzystać z bonu, należy mieć profil na PUE ZUS. Można go założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

Bon Turystyczny – od kiedy?

Jak czytamy na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: „Obecnie dobiegają końca przygotowania do wdrożenia oprogramowania. Już wkrótce na PUE ZUS, w roli „Ogólny”, w panelu bocznym powstanie osobna zakładka dla podmiotów turystycznych (zostanie udostępniona z 24 na 25 lipca) oraz osób korzystających z bonu (zostanie udostępniona z 31 lipca na 1 sierpnia).” 

Gdzie można wykorzystać Polski Bon Turystyczny 500?

Lista podmiotów, w których będzie można zapłacić za pomocą bonu, będzie publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Na liście znajdą się podmioty, które uprzednio zarejestrują się w systemie teleinformatycznym PUE ZUS.

Jak jest wartość Polskiego Bonu Turystycznego?

Bon w wysokości 500 zł będzie przysługiwać na każde dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon w wysokości 500 zł. (w sumie 1000zł.)

Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu.

Forma Polskiego Bonu Turystycznego

Bony generowane będą na PUE ZUS w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru, będą przekazywane za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj