Powrót do szkoły – jak się przygotować?

0
519
Powrót do szkoły - rok szkolny 2020/2021

Powrót do szkoły w obecnej sytuacji niewątpliwie będzie jednym z najważniejszych wydarzeń. Bez względu na decyzje ze strony rządu, co do kontynuowania edukacji we wrześniu 2020, należy mieć na uwadze dobre przygotowanie do roku szkolnego 2020/2021. Postaramy się pomóc w tym wszystkim rodzicom.

Przybory szkolne

Mimo połowy wakacji, należy myśleć o zakupach przyborów szkolnych takich jak długopisy, ołówki czy linijki. Nieodzownym, jak nie najważniejszym elementem nauki, są podręczniki szkolne. Choć te coraz częściej wypierane są przez e-booki. A skoro jesteśmy przy książkach elektronicznych to należy wspomnieć, iż szkoła dwudziestego pierwszego wieku to szkoła nowoczesna. Wykorzystywanie w szkole nowoczesnych technologii staje się coraz popularne. Nauka wspomagana przez komputery stacjonarne, mobilne stacje robocze, a także tablety. Do odczytywania książek elektronicznych potrzebny jest czytnik e-booków.

Powrót do szkoły - ebook

COVID-19

COVID-19 w drugim semestrze roku szkolnego 2019/2020 wymusił zdalne nauczanie poprzez e-learning, czyli w systemie zdalnym. Sytuacja ta pokazała, iż większość gospodarstw domowych zmuszona była do nieoczekiwanych wydatków. Zakup zarówno komputera, jak i urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarki czy urządzania wielofunkcyjne (drukarki ze skanerem), wiąże się ze sporym wydatkiem. Jednak i tu z pomocą przychodzi nam internet. Wykorzystując porównywarkę taką jak ceneo, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na tym samym produkcie.

Myśląc o nauce, należy również brać pod uwagę rozwój najmłodszych. Nowoczesne zabawki edukacyjne oraz zabawki interaktywne, skutecznie pomagają rodzicom w edukacji maluchów oraz ich rozwoju oraz zaciekawienia światem.

Tornister, plecak czy walizka na kółkach?

Bez względu na wiek ucznia należy pamiętać o możliwości przenoszenia pomocy naukowych. Dobry tornister czy plecak nie tylko pomoże w pokonaniu drogi z domu do szkoły czy przedszkola, ale również z powrotem. Należy brać pod uwagę nie tylko wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie pociech. Na rynku można spotkać tornistry z ulubionymi bohaterami bajkowymi czy bohaterami seriali dla młodzieży. Wybierając plecak zwracajmy uwagę na postawę, jaką wymusza na naszym dziecku. Należy pamiętać by nie doprowadzić do problemów ze zdrowiem – skoliozą czy garbieniem się. Popularne stają się walizki na kółkach dla uczniów.

Powrót do szkoły - tornister

Pamiętajmy, że przyszłość i wykształcenie dzieci w głównej mierze zależy od nas, naszego nastawienia oraz naszej inwencji i pomocy w rozwoju intelektualnym.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj