Strona główna Inwestycje Nowe miejsca parkingowe na Błoniu? – weryfikacja obywatelska

Nowe miejsca parkingowe na Błoniu? – weryfikacja obywatelska

0
501
Weryfikacja Obywatelska

Największa bolączka osiedli – brak miejsc parkingowych może zostać zminimalizowana? W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony projekt, który otrzymał nr 588. Jest to projekt na modernizację części ulicy biegnącej wzdłuż pętli autobusowej przy blokach ul. Okrzei 1,3,5,7,9.

Weryfikacja obywatelska

Aktualnie ten i pozostałe ponad pół tysiąca projektów zgłoszonych przez mieszkańców Bydgoszczy w ramach BBO weszło w etap weryfikacji obywatelskiej. Uwagi do zgłoszeń można składać aż do 10 października 2020r. Jest to czas na opinie dotyczące projektów.

Mieszkańcy w ramach weryfikacji obywatelskiej mogą swoje uwagi, wnioski i opinie zgłaszać na stronie Weryfikacji obywatelskich.

Czy jest szansa na rozszerzenie parkingu?

Kierowcy parkują swoje samochody wzdłuż pętli autobusowej ograniczając widoczność pieszym (między pętlą a blokami przy Okrzei wyznaczone są dwa przejścia dla pieszych), a także kierowcom. Zdarzają się przypadki, że kierowcy ustawiając samochody zmniejszają szerokość ulicy co utrudnia przejazd szerszym pojazdom takim jak samochody dostawcze, radiowozy czy wozy strażackie. To niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców, no i kierowców.

Zaproponowany przez autora projekt zakłada:

  1. zwężanie pasa zieleni, który jest wykorzystywany jedynie przez osoby bezdomne jako publiczne toalety;
  2. utworzenie miejsc parkingowych „po skosie”.

Z wyliczeń autora wynika, iż ilość miejsc dla pojazdów zwiększy się o 50-60%. Aktualnie na tym odcinku drogi jest w stanie zaparkować do 10 samochodów.

Propozycja parkingu przy pętli

Jaka jest szansa na realizację tego projektu? Wszystko zależy przede wszystkim od opinii w ramach weryfikacji obywatelskiej, do której zachęcamy. Dla porównania poniżej schemat aktualnego sposobu parkowania pojazdów, a także zaznaczony wycinek terenu niezbędnego do przebudowy.

Pas zieleni do zagospodarowania pod nowy parking przy pętli

Będziemy przyglądać się postępom przy próbie realizacji tego projektu – na tle projektów związanych z parkingami i miejscami postojowymi w innych częściach osiedla Błonie.

Tym czasem zapraszamy na stronę związaną z Weryfikacją obywatelską Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj