Kolejne inwestycje w ramach BBO – Chodnik przy Korczaka

0
353
Chodnik przy ul. Korczaka

Coraz bardziej widoczne są inwestycje, które są realizowane dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Zainteresowanie programem z roku na rok wzrasta co widać po ilości projektów, jakie zgłaszają mieszkańcy naszego miasta. W obecnej edycji BBO 2020 zgłoszono prawie 600 projektów – aktualnie trwa weryfikacja obywatelska. Są to głównie pomysły na podniesienie bezpieczeństwa, jak i komfortu pieszych czy rowerzystów. Nie brakuje także tych, które związane są z rekreacją i odpoczynkiem – głównie siłownie „pod chmurką” czy place zabaw.

W najbliższym czasie szczególnie odczują inwestycje BBO mieszkańcy ulic:

  1. Korczaka przy budynkach 2,4,6;
  2. Broniewskiego od pasażu handlowego do ul. Korczaka;
  3. Gałczyńskiego przy budynkach 12,14,16,17,18,19 i 21;
  4. Waryńskiego przy numerach 2, 4, 6 i 8 (strona zachodnia)
  5. Waryńskiego przy numerach 10, 12, 16 ,18, 22, 24;

ul. Korczaka

Właśnie rozpoczęła się pierwsza inwestycja związana z przebudową chodnika przy ulicy Korczaka 2,4 i 6 oraz ul. Broniewskiego od ww. do pasażu handlowego.

Koparka przy ul. Korczaka

Jest to pierwszy etap remontów jakie czekają mieszkańców Błonia. Docelowo nowa nawierzchnia pojawi się też przy K. Gałczyńskiego i L. Waryńskiego (2 odcinki). Drogowcy zapewniają, że wszystkie prace zakończone zostaną w 2 miesiące.

chodnik od Broniewskiego 4 do Korczaka

Obecna edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – BBO 2020 – weszła w etap Weryfikacji Obywatelskiej. Wśród zgłoszonych propozycji jest kolejny projekt związany z remontem i przebudową parkingu przy pętli autobusowej oraz zwiększeniem tym samym bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców oraz mieszkańców pobliskich bloków.

Zachęcamy do przeczytania: Nowe miejsca parkingowe na Błoniu?

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj