Piaskom gratulujemy wysokiej frekwencji w Wyborach Prezydenckich 2020

0
556
Frekwencja osiedli podczas Wyborów Prezydenckich 2020

Prezydent miasta Bydgoszczy, Rafał BRUSKI, w walce o najwyższą frekwencję podczas drugiej tury Wyborów Prezydenckich 2020 zadeklarował przekazanie dodatkowych 100 tysięcy zł. dla osiedla, które odnotuje najwyższą w Bydgoszczy frekwencję. Kwotę tę mieszkańcy będą mogli przekazać w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, iż termin zgłaszania projektów w ramach BBO mija w najbliższą środę, tj. 15.07.2020r.

Czas wyborów to czas szczególny – wszyscy możemy mieć wpływ na wybór głowy państwa. Każdy głos jest tak samo ważny i każdy głos się liczy. Podobnie jest w Bydgoskiem Budżecie Obywatelskim, w którym to bydgoszczanie decydują o tym, które projekty będą realizowane. Stąd ten symboliczny czek na 100 tys. zł dla osiedla z najwyższą frekwencją w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Chcemy promować obywatelską postawę, także w trakcie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – powiedział Prezydent Bruski

Z walce o najwyższą frekwencję wygrało osiedle Piaski. Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1 odnotowała 76,77% obecność wyborców. Uściślijmy, na osiedlu Piaski, znajdowała się jedna OKW nr 1 obejmująca ulice: Alfonsa Hoffmanna, Baśniowa, Błądzimska, Błotna, Borzenkowska, Cekcyńska, Drzycimska, Gościeradzka, Jeżewska, Komierowska, Korzenna, Kotomierska, Ks. Augusta Szamarzewskiego, Kuźnicka, Laskowicka, Mąkowarska, Mochelska, Myślęcińska, Niewieścińska, Obozowa, Obrońców Tobruku, Piaski, Piotra Bartoszcze, Przechowska, Runowska, Rytelska, Serocka, Smętowska, Smukalska nieparzyste od nr 1 do nr 111 i parzyste od nr 2 do nr 48, Terespolska, Unisławska, Wąwelska, Wierzchucińska, Wudzyńska, Zbrachlińska, Żołędowska.

Na drugim miejscu z 74,65% frekwencją uplasowało się osiedle Osowa Góra, na terenie którego znajdowało się 6 OKW (nr 15 – 20).

Na podium z wynikiem frekwncyjnym 73,90% z czternastu obwodowych komisji wyborczych stanęło osiedle Bartodzieje.

Dane powyżej przedstawione zostały opracowane na podstawie danych procentowych z OKW przedstawionych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej oraz powiązane z Obwodowymi Komisjami Wyborczymi na danych osiedlach, obwieszczonymi również na stronie PKW. Nie są to oficjalnie potwierdzone przez Urząd Miasta Bydgoszczy wygrane. W związku z tym zastrzegamy sobie błędy w tekscie oraz możliwość poprawienia, w przypadku innego komunikatu Prezydenta Bydgoszczy i UM Bydgoszcz.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj