[AKTUALIZACJA] EKOPATROL posprząta las – poszukiwani ochotnicy

0
460
Sprzątanie lasu przez EKOPATROL

Tradycją stało się, że wolontariusze z EKOPATROLU Białe Błota sukcesywnie organizują sprzątanie lasów. Na swoim koncie EKOPATROL ma oprócz oczyszczania lasu w okolicach Błonia, Miedzynia i Białych Błot również sprzątanie plaży w Pieckach, czy Kanału Bydgoskiego. EKOPATROL wspierał również akcje stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska. Tym razem EKOPATROL posprząta las w okolicach Błonia i Białych Błot.

Możesz wesprzeć sprzątanie lasu

Ochotnicy z EKOPATROLU mają zaplanowane sprzątanie Lasu Szubińskiego między Białymi Błotami, a Błoniem. A dokładniej al. Ofiar Hitleryzmu. Termin jaki podają uczestnicy na facebookowej grupie EKOPATROL – Gmina Białe Błota to 10 listopada od godziny 15:00. EKOPATROL apeluje do wszystkich chętnych pomóc w sprzątaniu, o dołączenie. Jak zapewniają organizatorzy do dyspozycji będą worki oraz rękawiczki. Start sprzątania przy torach na al. Ofiar Hitleryzmu.

Atrakcja spotkania

Tradycją akcji sprzątania jest spotkanie znanych osobistości. Razem z EKOPATROLEM za worek śmieci złapał znany żużlowiec Grigorij Laguta, policjant Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy czy Strażnicy Miejscy.

10 listopada 2020r. swoją obecnością zaszczyci uczestników sprzątania Pan Paweł Skutecki – były poseł Kukiz’15 i Konfederacji, dziennikarz, redaktor naczelny portalu NaszaPolska.pl.

źródło: fb.com / EKOPATROL

UWAGA!!! Z racji wprowadzenia kolejnych obostrzeń należy pamiętać o wytycznych GIS w sprawie COVID-19, a organizatorzy podzielą uczestników na grupy, by zachować maksymalne warunki bezpieczeństwa.

Fotopułapka na śmiecących

Przykładem poprzednich akcji również i teraz organizatorzy planują po zakończonym sprzątaniu montaż fotopułapki, która ma na celu wyłapywanie osób śmiecących podbydgoskie lasy. Urządzenie zapewne zmniejszy rozmiar powstawania dzikich wysypisk, a także pozwoli ukarać mandatem osoby dopuszczające się zaśmiecania lasu.

Przedstawiciele, a jednocześnie organizatorzy akcji proszą o potwierdzenie przybycia na stronach Ekopatrol Białe Błota lub Fundacja Zielone Jutro.

Redakcja mojeblonie.pl również apeluje o pomoc w zachowaniu porządku w lasach, które stają się azylem także dla człowieka. Jeżeli chcesz się przyłączyć do wtorkowego (10.11.2020) sprzątania daj znać grupie EKOPATROLU i do dzieła.

Miejsce spotkania „EKOPATROL posprząta las”:

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj