Zespół Szkół Nr 29 zyska plac zabaw Wilczak-Jary

0
224
Plac zabaw Wilczak-Jary
źródło: www.bydgoszcz.pl

Tym razem mieszkańcy osiedla Wilczak-Jary zdecydowali o tym, co w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego należy poprawić, usprawnić, czego brakuje w nabliższym ich otoczeniu. W miejsce starego placu zabaw wykonany zostanie nowy – nowoczesny plac przy ulicy Słonecznej.

Plac zabaw Wilczak-Jary przy Zespole Szkół nr 29

Miasto aktualnie poszukuje wykonawcy, który sporządzi dokumentację projektową na zagospodarowanie terenu i wybuduje nowy plac zabaw na terenie Zespołu Szkół Nr 29 przy ul. Słonecznej. Trwa właśnie postępowanie w tej sprawie.

W ramach tego projektu zamontowane zostaną nowe urządzenia, takie jak:
–  zestaw zabawowy składający się ze zjeżdżalni, ścianki lub siatki wspinaczkowej, mostku,
– huśtawka  na  łańcuchach  z  dwoma siedziskami,
– huśtawka typu „bocianie gniazdo” przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnościami,
– bujak sprężynowy,
– tablica do rysowania oraz tablica „kółko i krzyżyk”,
– piaskownica.

Zamontowane zostaną również obiekty małej architektury, takie jak nowe ławki parkowe w ilości 4 sztuk oraz 2 kosze na śmieci.

Ogród sensoryczny

Również przy Zespole Szkół nr 29 powstanie kolejny ogród sensoryczny. Będzie przeznaczony szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Bydgoszczy zmagających się z autyzmem. Wyposażony zostanie w urządzenia do zabawy oraz nasadzenia pomagające w terapii.

Weryfikacja obywatelska

15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Zapraszamy nie tylko mieszkańców Wilczak-Jary do zgłaszania swoich opinii, ale również pozostałych osiedli – w tym osiedla Błonie.

Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku.  

źródło: www.bydgoszcz.pl

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj