Iga od miesiąca zmaga się z ciężką anemią aplastyczną – bardzo ciężką chorobą podobną do białaczki. Tylko przeszczep szpiku kostnego może jej uratować życie. W tej chwili potrzebuje granulocytów – komórek krwi (potrzebni dawcy grupy 0+ bądź 0), aby mieć szansę wyjść z ciężkiej infekcji. Czas ma ogromne znaczenie! Dziewczynka aktualnie czeka na przeszczep szpiku kostnego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym na Oddziale Intensywnej Terapii na ul. Dębinki 7.

Dwuletnia Iga potrzebuje krew
http://www.pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/84479,PILNIE-POTRZEBNA-POMOC-DLA-DWULETNIEJ-CORKI-NASZEGO-KOLEGI-POSZUKIWANI-DAWCY-KRW.html

Aby mieć szansę zwalczyć infekcję, z którą aktualnie zmaga się Iga, potrzebne jest specjalistyczne przetoczenie granulocytów z krwi dawcy o grupie krwi 0Rh+ bądź 0Rh-. Tylko zwalczenie infekcji da szansę Idze na przeszczep szpiku kostnego, który może uratować jej życie.

Osoby które chcą być dawcą muszą być zdrowe, nie przyjmować żadnych leków (w tym antydepresantów, przewlekle leków przeciwbólowych, leków hormonalnych). Poszukiwani są dawcy w wieku 18-45 lat. Wkluczone są osoby w ciąży, w połogu, a także z tatuażami, które powstały w ostatnich 6 miesiącach.

Oddanie krwi możliwe jest wyłącznie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy na ul. Markwarta 8. Na najbliższe dni dawcy są rekrutowani. Osoby, które chcą pomóc proszone są o zgłoszenie się pod nr telefonu 883-354-946.

źródło: http://www.pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/84479,PILNIE-POTRZEBNA-POMOC-DLA-DWULETNIEJ-CORKI-NASZEGO-KOLEGI-POSZUKIWANI-DAWCY-KRW.html

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj