Bezpieczniejsze skrzyżowanie na Błoniu

2
1634
Skrzyżowanie

Drogowcy przebudują jedną z ruchliwszych skrzyżowań na osiedlu Błonie – ul. Stawowej, Broniewskiego i Władysława IV. Dotychczas to miejsce na Błoniu sprawiało wielu kierowcom problemy szczególnie tym, którzy jechali ulicą Stawową.

Skrzyżowanie - 16 Pułku Ułanów - Stawowa
źródło: Google Earth – Skrzyżowanie Ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich / Stawowa

Aktualnie drogowcy planują wybudowanie mini ronda na wzór ronda przy Stawowej i ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Prace przy przebudowie Broniewskiego i Stawowe zaczną się do końca października, zaś jeżeli pogoda dopisze inwestycję planują zamknąć do końca roku. Inwestycja będzie wiązała się z budową wyspy centralnej oraz przebudową 4 wlotów. Jezdnie zostaną przed rondem rozdzielone niewielkimi azylami – umożliwi to pieszym, przejście na drugą stronę ulicy w dwóch etapach.

Przebudowa tego skrzyżowania możliwa jest dzięki dodatkowym funduszom, które w pakiecie zawierają remonty odcinka ul. Toruńskiej na wysokości Kinoteatru ADRIA, chodnika w rejonie skrzyżowania ulic Fordońskiej i Suchej oraz modernizację odcinków ulic Widok i Leszczyna na bydgoskim Miedzyniu. Inwestycje pochłoną dodatkowe 3 mln złotych.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 KOMENTARZE

  1. Niech lepiej wyremontują stawową w kierunku lasu, można tam urwać zawieszenie. Ten odcinek jest w opłakanym stanie od wielu lat. Miałem cichą nadzieję, że zrobią to przed puszczeniem tamtędy linii autobusowej…

  2. Dobry pomysł to skrzyżowanie należało przerobić na rondo i na pewno wypadków bedzie mniej . Apelował bym jeszcze o podobny projekt przy zbiegu ulic Inowrocławskiej Bielickiej Brzozowej tam jest dopiero Sajgon !! Pozrawiam Z.B.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj