Weryfikacja Obywatelska BBO 2021

0
342
Weryfikacja Obywatelska BBO 2021
źródło: www.bdgbo.pl

Zakończył się etap zgłaszania pomysłów w ramach edycji 2022 Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nastąpił kolejny etap, tzw. weryfikacja obywatelska BBO 2021, w którym każdy mieszkaniec może wyrazić swoje zdanie i opinię na temat zgłoszonych projektów.

Weryfikacja Obywatelska BBO 2021

Bydgoszczanie zaproponowali 454 projekty osiedlowe, 95 małych projektów społecznych i 38 dużych zadań ponadosiedlowych. Mieszkańcy Błonia zgłosili ostatecznie 20 pomysłów w kategorii projektów osiedlowych, co uplasowało osiedle na 9 miejscu. Ranking najaktywniejszych osiedli przedstawiamy poniżej:

Bocianowo – Śródmieście – Stare Miasto – 33
Nowy Fordon – 31
Osowa Góra – 29
Kapuściska – 29
Czyżkówko – 23
Bartodzieje – 23
Górzyskowo – 23
Wyżyny – 21
Błonie – 20
Szwederowo – 20
Leśne – 19
Stary Fordon – 19

Podsumowanie zgłoszonych projektów wraz z numerami pomocnymi w trakcie weryfikacji projektów BBO 2021 znajdą Państwo również na stronach mojeblonie.pl

Weryfikacja projektów BBO 2021

Zgłoszone pomysły będą teraz sprawdzane przez Zespół ds. weryfikacji projektów. To zespół złożony z pracowników Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz miejskich jednostek, który sprawdzą poprawność wniosku pod względem formalnej możliwości realizacji projektu. Członkowie Zespołu sprawdzają m.in. czy projekt może zostać zrealizowany na wskazanym przez wnioskodawcę terenie (jeśli nie ma takiej możliwości, zespół wskazuje inny teren, na którym możliwa jest realizacja zadania), czy jest zgodny z obowiązującymi zapisami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (to plany wskazujące jakie inwestycje mogą powstać na danym terenie) oraz oszacują kwotę niezbędną do wykonania zadania. W pracach Zespołu uczestniczą tez przedstawiciele Rad Osiedli i członkowie Rady ds. Partycypacji Społecznej.

Wyraź się – zaopiniuj projekt

Bez względu na pracę miejskiego zespołu, zgłoszone projekty mogą zostać ocenione również przez samych bydgoszczan. W ramach weryfikacji obywatelskiej włodarze oczekują opinii do 15 października 2021r. Opinię na temat zgłoszonych projektów można przekazać poprzez formularz dostępny na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Weryfikacja ta ma pomóc Zespołowi ds. weryfikacji jak i Radom Osiedli w ocenie projektów i podjęciu decyzji, czy mogą one być zrealizowane i poddane pod głosowanie mieszkańców. W grudniu tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku.

Rekreacja oraz ekologia

Wśród zgłoszonych zadań największym zainteresowaniem cieszą się nowe urządzenia do rekreacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, czy również dla czworonożnych pupili.

Nie brakuje też projektów o charakterze ekologicznym.

Bydgoszczanie równie chętnie widzieliby na swoich osiedlach więcej zieleni, nowe parki czy skwery. Mieszkańcy chętnie zgłaszają też budowę chodników i parkingów. Część projektów związana jest także z poprawą bezpieczeństwa na osiedlach.

Prawie sto małych projektów społecznych to różnorodne pomysły na spędzanie czasu wolnego w ciekawych formach i w różnych miejscach. Nie brakuje propozycji kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Wszystkie mają wspólną cechę, jak sama nazwa wskazuje – zachęcają do społecznej integracji sąsiedzkiej.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj