Dzień Dziecka w Bydgoszczy 2021

0
404
Dzień Dziecka w Bydgoszczy 2021

Dzień dziecka w Bydgoszczy zapowiada się dość atrakcyjnie. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy przygotowało szereg imprez dla rodzin z dziećmi. Zapraszamy do skorzystana.

Dzień Dziecka w Bydgoszczy

29 maja, w godz. 10:00-14:00 Exploseum zaprasza na świętowanie w plenerze, w otoczeniu industrialnej architektury. Wspólnie z prężnie działającymi grupami „Bydgoskie Klasyki” oraz „Młodzi Militarni” z Bydgoszczy, MOB zaprasza na wyjątkową Explo-trasę z zagadkami, działaniami twórczymi, zadaniami i nagrodami do zdobycia! W programie m.in.:

• wystawa kolekcji zabytkowych aut – grupa „Bydgoskie klasyki”
• wystawa kolekcji aut militarnych – grupa „Młodzi Militarni”
• wystawa zabytkowych rowerów i motorowerów z kolekcji MOB
• ekspozycja replik broni
• stanowiska twórcze: malowanie modeli czołgów, warsztat graficzny z maskowaniem i kamuflażem, tworzenie pinów
• stanowiska ACTIV: tor planszowo–ruchowy, rzut szyszką do celu, „karta rowerowa” na Rometa (plac manewrowy), tarczomalowanie balonami z farbą
• punkt małego i dużego odkrywcy: jak działa wykrywacz metalu?
• PIMP MY RIDE – stanowisko twórcze oraz wspólny tuning auta
• militarne malowanie twarzy

Dla wyczerpanych wrażeniami dostępny będzie kącik „Chill explo” – miejsce do leżakowania i chillowania.
Bilety w cenie: ulgowy 12 zł, normalny 15 zł.
Impreza skierowana jest dla rodzin z dziećmi w wieku 4-14 lat.

Natomiast 30 maja oraz 1 czerwca, o godz. 12:00 na zewnętrznej trasie zwiedzania, również w Exploseum, na najmłodszych będzie czekał Detektyw Pozytywka z Teatru Kameralnego. Zapraszamy młodych detektywów do dołączenia do zespołu i rozwiązania zagadki. 

Interaktywne zwiedzanie ma być okazją do nauki uważności i dedukcji, poznania muzeum oraz – oczywiście – zabawy poprzez teatr i z teatrem. Zwiedzanie z udziałem aktorów, wzbogacone o kryminalną intrygę, to szansa na dobrą zabawę oraz niepowtarzalne doświadczenie. 

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat. Rezerwacja: [email protected] Koszt biletu to 30 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Dzień Dziecka w Bydgoszczy 2021

To nie koniec atrakcji. Również w weekend 29-30 maja, Muzeum zaprasza na ESKAPADĘ, czyli poznawanie naszego regionu z przewodnikiem. Akcja organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i odbywa się już po raz siódmy. W ramach wydarzenia Muzeum przygotowało, aż 5 oprowadzań po wystawach.

Wśród nich znajdują się:
Wystawa „Od Starego Rynku do Placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11. Sobota 29 maja, godz. 12.00, czas trwania 45 min.
Wystawa „Twórczość Leona Wyczółkowskiego (1852-1936)”, Dom Leona Wyczółkowskiego, ul. Mennica 7. Sobota 29 maja, godz. 13.00, czas trwania 45 min.
Wystawa „Stan Zero”, Gdańska 4. Sobota 29 maja, godz. 14.00, czas trwania 1 h.
Fragment wystawy „OBRAZY NIE– / RZECZYWISTOŚCI. Odsłona premierowa: Inspiracje i aspiracjena”, Gdańska 4. Niedziela 30 maja, godz. 12.00, czas trwania 0,5 h.
Wystawa „Galeria Sztuki Nowoczesnej”, Galeria  Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8. Niedziela 30 maja, godz. 14.00, czas trwania 1 h.

Na oprowadzania obowiązują zapisy. Liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu, ze względu na sytuację epidemiczną jest ograniczona. Formularze rejestracyjne znajdują się na stronie www.eskapada-z-przewodnikiem.pl

Źródło: www.bydgoszcz.pl

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj