Podszywając się wyłudziła recepty

0
371
Policja

Kryminalni z bydgoskiego Błonia zatrzymali podejrzaną, która podszywając się pod inną osobę ,przy wykorzystaniu jej danych osobowych, korzystała z teleporad z lekarzem. W ten sposób 29-letnia kobieta zaopatrywała się w środki psychotropowe. Podejrzana usłyszał pięć zarzutów.

Wyłudziła recepty

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Błonia. Wynikało z nich, że jeden z mieszkańców miasta posługuje się nie swoimi danymi do zakupu środków psychotropowych. Osoba podczas teleporad, wykorzystywała personalia innej osoby do wypisania recepty. W ten sposób zaopatrywała się w niedostępne leki.

Kryminalni ustalili również osobę pokrzywdzoną i przyjęli od niej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po dokładnym sprawdzeniu historii „wizyt” lekarskich na elektronicznym koncie pacjenta okazało się, że sprawca działał kilkukrotnie od lipca. Funkcjonariusze szybko namierzyli osobę podejrzewaną.

28 października br. policjanci przystąpili do realizacji i zatrzymali do sprawy 29-latkę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiego Błonia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili jej pięć zarzutów dotyczących podszywania się pod inną osobę, wykorzystując jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Kujawsko-Pomorska Policja Bydgoszcz

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj