Strona główna Ciekawostki Dzień Pluszowego Misia 2021

Dzień Pluszowego Misia 2021

0
521
Dzień Pluszowego Misia 2021 w Bydgoszczy

Co roku, 25 listopada, Świętujemy Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż właśnie tego dnia w 1902 roku powstała maskota Teddy Bear, zaś w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia – historia misia

Historia misia jest dość ciekawa, a być może nie każdy ją zna. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent natomiast nakazał uwolnić misia. Anegdota ta została również przedstawiona w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Na efekty dobroduszności nie trzeba było długo czekać. Producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.

Bajkartka / https://www.youtube.com/channel/UCxjppXsBnWmm_YUcTvEaWAA

Pluszowy Miś – okazja do dobroczynności

Pluszowy Miś, to dzieciństwo – radosne, beztroskie. Od zawsze kojarzone jest pozytywnie. Oczywiste jest, że jest symbolem tego co dobre i wartościowe. Dlatego staje się symbolem wielu akcji charytatywnych i dobroczynnych. Celem każdej takiej akcji jest pomoc ubogim rodzinom, niepełnosprawnym czy chorym dzieciom.

Jednym z organizatorów takich akcji jest Fundacja Mam Marzenie, której bydgoski oddział już o 8 lat przekazuje najmniejszym pacjentom bydgoskich szpitali ciepło i radość płynącą z tego święta. Również w tym roku pluszowe misie oraz inne zabawki i artykuły plastyczne trafią do pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza oraz Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego.

„Zależy nam bardzo na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by po raz drugi zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną.” – czytamy na oficjalnej zbiórce pieniężnej.

Każdy kto chciałby wspomóc akcję może również skontaktować się bezpośrednio z koordynatorem akcji pod adresem: [email protected]

Strona wydarzenia na Facebooku: https://cb.run/9wKk

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj