Laserowe odmładzanie twarzy – sposób na pozbycie się zmarszczek i regenerację skóry

1
227
Laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy to nie tylko redukowanie zmarszczek i lifting skóry. Światło lasera zmusza skórę do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu efekty terapii są wyraźne i trwałe. Co warto wiedzieć o odmładzaniu laserem?

Wskazania do laserowego odmładzania twarzy

Odmładzanie twarzy laserem polecane jest osobom, które w sposób mało inwazyjny pragną skutecznie pozbyć się płytkich i głębokich zmarszczek. Wskazaniem do zabiegu są takie objawy fotostarzenia, jak przebarwienia i rozszerzone naczynka (teleangiektazje). Laserowe odmładzanie skóry pozwala na przywrócenie elastyczności i jedności skórze oraz wymodelowanie owalu twarzy.

Warto poznać także przeciwwskazaniach do laserowego odmładzania, ponieważ nie jest to zabieg przeznaczony dla każdego. Laseroterapia nie jest wskazana między innymi dla osób, które:

  • są w ciąży i karmią piersią,
  • przyjmują leki i zioła światłouczulające,
  • mają fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła),
  • chorują na nowotwór,
  • mają skłonności do bliznowców,
  • zmagają się z bielactwem, łuszczycą,
  • cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi,
  • mają aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
  • w ostatnim czasie intensywnie opaliły skórę, stosowały balsamy brązujące i samoopalacze.

Przed zabiegiem laserowego usuwania zmarszczek w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej zawsze odbywa się konsultacja ze specjalistą, podczas której weryfikowane są przeciwwskazania. Doświadczony kosmetolog bądź lekarz, na podstawie dokładnego wywiadu z pacjentem, kwalifikuje go do zabiegu.

Na czym polega odmładzanie laserem?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który wykorzystuje naturalny mechanizm skóry do naprawiania uszkodzeń. Wywołuje kontrolowane uszkodzenia (stany zapalne skóry), które dają komórkom impuls do podziałów, i w rezultacie prowadzą do jej regeneracji.

Laser emituje światło, które wnika głęboko w skórę i zamienia się w ciepło. Podgrzewane są tylko wybrane fragmenty tkanek, odpowiedzialne za napięcie danego obszaru. Stymulowane są przede wszystkim włókna kolagenowe, które pod wpływem wysokiej temperatury obkurczają się, ale nie ulegają całkowitemu zniszczeniu. Dzięki laseroterapii zaczynają się odnawiać, co trwa kilkanaście tygodni. Gdy skończy się proces regeneracji kolagenu, skóra staje się gładka, sprężysta i dobrze ujędrniona.

Jakie lasery na zmarszczki polecają specjaliści?

Najskuteczniejsze zabiegi odmładzające wykonuje się laserami frakcyjnymi i pikosekundowymi. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki korzystają z obu tych technologii, a jeśli zmarszczkom towarzyszą rozszerzone naczynka i przebarwienia, sięgają również po lasery naczyniowe, takie jak Cutera Excel V.

Technologia frakcyjna pozwala na poprawę napięcia i gęstości skóry oraz wyrównanie kolorytu. Laserowe odmładzanie twarzy przy pomocy takich urządzeń, jak Alma Harmony ClearLift, polega na głębokim działaniu, bez naruszania zewnętrznych warstw skóry (laser frakcyjny nieablacyjny), co zdecydowanie skraca czas rekonwalescencji. Jest to jeden z najmniej inwazyjnych i jednocześnie najbardziej skutecznych zabiegów przeciwzmarszczkowych.

Skuteczność pikosekundowych laserów na zmarszczki tkwi w wykorzystaniu ultrakrótkiej wiązki światła, pobudzającej fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultatem jest lifting laserowy – poprawa napięcia skóry oraz spłycenie nawet głębokich bruzd.

Masz więcej pytań na temat profesjonalnego odmładzania? Zadaj je specjalistom z Kliniki Miracki w Warszawie

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Zastanawiające. Kiedyś nie było takich wynalazków, a kobiety (i mężczyźni również) mieli zadbaną skórę i ciała. Postęp cywilizacyjny pokazuje jednak, że coraz to młodsi mają problemy skórne. Niekiedy 30-latka wygląda gorzej niż 50-latka. No ale tatuazę, pircing itp. robi swoje. Niezdrowe jedzenie oraz życie „w pędzie” też robi swoje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj