Bydgoski Budżet Obywatelski 2021 – zweryfikowano projekty

0
705
Weryfikacja Obywatelska

Weryfikacja projektów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 dobiegła końca. Wszystkie projekty zgłoszone przez mieszkańców zostały ocenione przez Zespół ds. weryfikacji projektów, wspomagany był przez weryfikację obywatelską, w której swoje uwagi mogli zgłosić wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy.

Bydgoski Budżet Obywatelski 2021 – ponad pół tysiąca zgłoszeń

Mieszkańcy zgłosili łącznie 584 projekty, w tym:
•   488 osiedlowych,
•   18 ponadosiedlowych,
•   78 małych projektów społecznych.

– Dziękuje za każdy pomysł zgłoszony w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Niemal 600 projektów oznacza, że Bydgoski Budżet Obywatelski to bardzo dobry kierunek rozwoju obywatelskości wśród Bydgoszczanek i Bydgoszczan. Równie mocno cieszy mnie fakt, że spora część z nich doczeka się realizacji w przyszłym roku. Jest to możliwe dzięki 16 mln złotych, którą przeznaczamy na tegoroczną edycję BBO. Dziękuje także Radom Osiedli, które swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczyniają się rozwoju programu – mówi prezydent Rafał Bruski

Osiedle Błonie

20 projektów zostało zgłoszonych w ramach tzw. projektów osiedlowych – znaczna część z nich dotyczy infrastruktury drogowej, a więc remont chodników czy ulic. W tym roku pojawił się również projekt związany z budową małego parkingu przy pętli autobusowej.

W ramach małych projektów społecznych zgłoszono projekt pn. „Karuzela z piosenkami lat 50, 60-tych – koncerty na Błoniu„, które miałyby odbywać się w okresie letnim na Skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Projekt ten oczywiście zaopiniowano pozytywnie.

Głosuj na BBO 2021

Niewątpliwie Bydgoski Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom wpływać na kształt i kraojobraz miasta. Dlatego bardzo ważny jest udział w głosowaniu na wybrany projekt. W tym roku zdecydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, jak i małe projekty społeczne.
W każdej kategorii projektów: osiedlowych (na jednym z osiedli), ponadosiedlowych oraz małych projektów społecznych możemy oddać 1 głos. Łącznie każdy mieszkaniec będzie mógł oddać 3 głosy.

Harmonogram BBO 2021

Głosowanie odbędzie się w terminie 20 listopada 2020 r. – 21 grudnia 2020 r.
Ogłoszenie listy projektów do realizacji nastąpi najpóźniej 20 stycznia 2021 r.
Wybrane zadania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 ujęte zostaną w budżecie Miasta Bydgoszczy na 2021 rok.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj