Rusza „nowa” ul. Stawowa. Kolejne zmiany na linii 57

1
612
Ulica Stawowa
źródło: Archiwum mojeblonie.pl

W poniedziałek (21 września) rusza przebudowa ul. Stawowej na Błoniu. Ulica na odcinku od nowego ronda przy ul. W. Broniewskiego do ul. ks. J. Schulza zostanie wyposażona w bezpieczne przejścia, progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania. Na czas inwestycji linia nr 57 kursować będzie objazdem, przez ul. Szubińską i Wł. Broniewskiego.

Przypominamy, w artykule „Remont ulicy Stawowej – znamy koszt przebudowy całego odcinka” oraz „Nowa ul. Stawowa? Trwają prace.” pisaliśmy o kolejnym etapie poprawiania bezpieczeństwa poprzez przebudowę ul. Stawowej. Po tej inwestycji ul. Stawowa na całej długości będzie odnowiona oraz bezpieczniejsza.

Remont ulicy stawowej
źródło: UM Bydgoszcz

Zakres prac zakłada usunięcie całej konstrukcji jezdni i zatok parkingowych na odcinku od Wł. Broniewskiego do ul. ks. Schulza. Od podstaw powstanie nowa podbudowa, a na niej nowe nawierzchnie. Jezdnia zostanie wyposażona w szereg elementów podnoszących bezpieczeństwo. Zaprojektowano wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami stosowane będą też w rejonie przejść płytki kierunkowe oraz elementy ryflowane (ułatwiające orientację). Część miejsc postojowych zostanie oznaczona niebieskimi kopertami. Ponadto zainstalowane będą wyspowe progi zwalniające rozdzielone separatorami. Cała ulica objęta będzie strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h.

Ulica Stawowa
źródło: Archiwum mojeblonie.pl

Inwestycja pochłonie 1,6 mln zł. W trakcie robót podzielonych na etapy ulica będzie nieprzejezdna. W pierwszej kolejności zamknięty zostanie odcinek ul. Stawowej od ul. Madalińskiego do ul. Słupskich. Autobusy linii nr 57 zmienią trasę. Od ronda na styku Stawowej i Broniewskiego w kierunku pętli Błonie pojadą ulicami Broniewskiego i Szubińską. Z rozkładami można zapoznać się na stronie ZDMiKP.

Ważne drogowe inwestycje na Błoniu z ostatnich lat:

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj