Remont ulicy Stawowej – znamy koszt przebudowy całego odcinka

0
424
Ulica Stawowa
źródło: Archiwum mojeblonie.pl

1,6 mln jest to kwota, za jaką firma przebuduje kolejny odcinek ulicy Stawowej. Ulica na odcinku od nowego ronda przy ul. W. Broniewskiego do ul. ks. J. Schulza zostanie wyposażona w bezpieczne przejścia, progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania. O planach pisaliśmy w artykule: Nowa ul. Stawowa? Trwają prace.

Remont ulicy stawowej
źródło: UM Bydgoszcz

Firma biorąca udział w przetargu wyceniła prace przy remoncie ulicy Stawowej na kwotę ponad 1,6 mln złotych. W skład inwestycji wchodzi usunięcie całej konstrukcji jezdni i zatok parkingowych na odcinku od W. Broniewskiego do ul. ks. Schulza. Kolejnym krokiem będzie powstanie od podstaw konstrukcji nowej ulicy z miejscami postojowymi. Jezdnia zostanie wyposażona w szereg elementów podnoszących bezpieczeństwo. Zaprojektowano wyniesione skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Dla osób z niepełnosprawnościami zastosowane zostaną też w rejonie przejść płytki kierunkowe oraz elementy ryflowane (ułatwiające orientację). Część miejsc postojowych zostanie oznaczona niebieskimi kopertami. Ponadto zainstalowane będą wyspowe progi zwalniające rozdzielone separatorami. Cała ulica objęta będzie strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h.

Przebudowa wiązać będzie się z całkowitym zamknięciem ulicy, w dwóch etapach. Dzięki temu do minimum ograniczone zostaną utrudnienia związane z dojazdem do przyległych posesji i bloków.

Inwestycja uzupełnia szereg remontów zrealizowanych na Błoniu w ostatnich latach m.in. na ul. Madalińskiego, Broniewskiego, Władysława IV. W ubiegłym roku rozpoczęły się też inwestycje, w których kluczowe jest podnoszenie bezpieczeństwa. Stąd między innymi budowa ronda na połączeniu ul. Stawowej i Broniewskiego oraz instalacja azyli dla pieszych na ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj