Bydgoszcz stawia na OZE – Błonie zyska „darmowy prąd”

1
391
OZE na Błoniu - fotowoltaika

Gdy mówimy o darmowym prądzie, mamy na myśli odnawialne źródła energii. Panele fotowoltaicze czy wiatraki stają się nieodzownym elementem krajobrazu, już nie tylko pozamiejskiego, ale również w dużych aglomeracjach. Bydgoszcz również sukcesywnie dołącza do tzw. smartcity. Wśród ponad 30 zrealizowanych dotychczas przedsięwzięć panele słoneczne wykorzystywane są w szkołach, basenach, przedszkolach, miejskich PSZOK, Schronisku dla zwierząt, Pałacu Młodzieży czy w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Trudny rynek energetyczny wymusza niejako proekologiczne podejście, co pozowoli na ogromne oszczędności. Aktualna inwestycja zakłada zaopatrzenie kolejnych 11 budynków na terenie miasta w odnawialne źródła energii. Jedna z takich inwestycji trafi również na osiedle Błonie.

Fotowoltaika o mocy 1,8kW trafi do BiT City Bydgoszcz Błonie przy ul. Madalińskiego 1.

Aspekt ekonomiczny jest bardzo ważny. Szacujemy, że ta inwestycja zwróci nam się w ciągu 3-4 lat. Instalacje z roku na rok tanieją, a ich efektywność jest coraz większa. Złożyliśmy kolejny projekt o wartości blisko 2 mln zł i liczymy na dofinansowanie. Naszym celem jest, aby w przyszłym roku osiągnąć już 1 megawat energii produkowanej z paneli fotowoltaicznych” – mówił Tomasz Bońdos, koordynator Zespołu ds. Zarządzania Energią UMB.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Darmowy prąd? A ogarnąć się nie potrafią z oświetleniem – ciemno jak w d.. po zmierzchu, strach wyjść by w coś nie wejść lub nie wpaść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj