„Dolina Śmierci” – poszukiwani świadkowie i krewni – 1939

0
824
Dolina Śmierci film UTH

Unisławskie Towarzystwo Historyczne poszukuje świadków, rodzin (w szczególności dzieci) osób pomordowanych w 1939 r. w fordońskiej Dolinie Śmierci. Zbieramy wspomnienia, zdjęcia i dokumenty związane z tamtymi tragicznymi wydarzeniami. Jeśli ktoś z Państwa stracił kogoś bliskiego w Dolinie Śmierci albo posiada materiały, którymi zechciałby się podzielić– uprzejmie prosimy o kontakt pod nr tel. 793993981, email: [email protected] bądź informację na profilu FB.

Takiej treści komunikat umieścił Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego na swojej stronie fanpage.

„Dolina Śmierci 1939 – Zbrodnia pomorska”

Taki będzie nosił film dokumentalny, który powstanie dzięki nagraniom świadków. UTH i Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego mają już na koncie wiele produkcji upamiętniających ofiary II wojny światowej. Przy ich tworzeniu współpracują z lokalną społecznością i młodzieżą szkolną.

Narodowy Instytut Wolności

Dzięki Instytutowi, który finansuje projekt UTH „Notacje pomorskie: wywiady i zapisy cyfrowe zeznań świadków zbrodni pomorskiej 1939” może powstać tak ogromy projekt wspomnień i ratowania pamięci o ofiarach najkrwawszej z wojen. Środki pochodzą z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj