Latarnie i kamery na Błoniu

0
338
Kamery na Błoniu
Zdjęcie własne

Miasto przygotowuje się do rozbudowy oświetlenia skwerów na Błoniu, a także do wzmocnienia bezpieczeństwa poprzez system kamery na Błoniu. Zadania te wybrali mieszkańcy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowe latarnie na dwóch skwerach.

Na skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich ustawionych zostanie 5 nowych punktów oświetleniowych w okolicy placu zabaw. 1 latarnia zostanie przy okazji wymieniona. Z na skwerze Dunarowskiego planowane są 2 nowe latarnie i wymiana 5 starych urządzeń.

Skwer 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich na Błoniu
źródło: bydgoszcz.pl

Nowe kamery na Błoniu

Budowa monitoringu obejmie tereny sportowo-rekreacyjne przy Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy im. I Dywizji Piechoty przy ul. Stawowej 53. W 4 punktach zainstalowanych zostanie 8 kamer stałopozycyjnych.

Bezpieczeństwo mieszkańców

Inwestycje mają zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców oraz pomóc chronić nowe urządzenia i małą architekturę przed dewastacjami. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy osiedla Błonie w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Miasto na jego realizację zabezpieczyło ponad 200 tysięcy. Na obecną chwilę trwa procedura związana z wyborem wykonawcy prac projektowo-budowlanych. Umowa zakłada wykonanie prac w ciągu pół roku.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj