Egipskie ciemności na osiedlu

0
392
Egipskie ciemności na Błoniu

Od kilku dni na facebookowym profilu Bydgoszcz Błonie toczy się dyskusja na temat oświetlania, a raczej jego braku na części osiedla Błonie. Sytuacja dotyczy ulic Kasprzaka, Okrzei, Stawowej. Bynajmniej o tych ulicach piszą użytkownicy.

Ciemna ulica bo latarnie się nie świecą A tu taki chłodniczek nie ma światła pół błonia jak tu wracać z pracy czy nawet iść na spacer z psem.Gdzie tu szukać pomocy? – pisze pani daria, dołączając zdjęcie.

Egipskie ciemności na Błoniu
źródło: facebook.com/p. Daria

Kto jest odpowiedzialny?

W Bydgoszczy za obsługę i utrzymanie oświetlenia na drogach publicznych odpowiada spółka ENEA OŚWIETLENIE należąca do grupy Enea. Niestety, w Bydgoszczy nie ma możliwości bezpośredniego zgłoszenia awarii do firmy. W Poznaniu, Komornikach, Luboniu, Mosinie, Swarzędzu oraz Tarnowie Podgórnym – awarię można zgłosić pod numerem telefonu +48 61 884 57 77; w Szczecinie, Dobrej, Gryfinie, Kołbaskowie, Nowym Warpnie, Policach oraz Starym Czarnowie – awarię można zgłosić pod numerami telefonów:+48 91 332 17 77, +48 91 332 17 20 oraz w Gorzowie Wielkopolskim – awarię można zgłosić pod numerem telefonu : +48 95 332 5051. 

Mieszkańcy Bydgoszczy skazani są niestety na kontakt z urzędem miasta. Co prawda kilka miesięcy temu powstał projekt „Dbamy o Bydgoszcz”, który ma za zadanie usprawnić zgłaszanie wielu sytuacji mieszkańcom, ale w tej kwestii też podzielone są zdania. Niemniej namawiamy, każdego mieszkańca, by wypróbował aplikację. Więcej o „DoB” na https://www.dbamy.bydgoszcz.pl/mcity/incidents/index

Zgłoszenia przyjmowane są również poprzez powyższą stronę, więc jeżeli mieszkaniec nie posiada telefonu z systemem Android, bądź iOS może zgłosić poprzez www.

Do tematu oświetlenia wrócimy.


Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj