Egipskie ciemności na osiedlu

Od kilku dni na facebookowym profilu Bydgoszcz Błonie toczy się dyskusja na temat oświetlania, a raczej jego braku na części osiedla Błonie. Sytuacja dotyczy ulic Kasprzaka, Okrzei, Stawowej. Bynajmniej o tych ulicach piszą użytkownicy.

Ciemna ulica bo latarnie się nie świecą A tu taki chłodniczek nie ma światła pół błonia jak tu wracać z pracy czy nawet iść na spacer z psem.Gdzie tu szukać pomocy? – pisze pani daria, dołączając zdjęcie.

Egipskie ciemności na Błoniu
źródło: facebook.com/p. Daria

Kto jest odpowiedzialny?

W Bydgoszczy za obsługę i utrzymanie oświetlenia na drogach publicznych odpowiada spółka ENEA OŚWIETLENIE należąca do grupy Enea. Niestety, w Bydgoszczy nie ma możliwości bezpośredniego zgłoszenia awarii do firmy. W Poznaniu, Komornikach, Luboniu, Mosinie, Swarzędzu oraz Tarnowie Podgórnym – awarię można zgłosić pod numerem telefonu +48 61 884 57 77; w Szczecinie, Dobrej, Gryfinie, Kołbaskowie, Nowym Warpnie, Policach oraz Starym Czarnowie – awarię można zgłosić pod numerami telefonów:+48 91 332 17 77, +48 91 332 17 20 oraz w Gorzowie Wielkopolskim – awarię można zgłosić pod numerem telefonu : +48 95 332 5051. 

Mieszkańcy Bydgoszczy skazani są niestety na kontakt z urzędem miasta. Co prawda kilka miesięcy temu powstał projekt „Dbamy o Bydgoszcz”, który ma za zadanie usprawnić zgłaszanie wielu sytuacji mieszkańcom, ale w tej kwestii też podzielone są zdania. Niemniej namawiamy, każdego mieszkańca, by wypróbował aplikację. Więcej o „DoB” na https://www.dbamy.bydgoszcz.pl/mcity/incidents/index

Zgłoszenia przyjmowane są również poprzez powyższą stronę, więc jeżeli mieszkaniec nie posiada telefonu z systemem Android, bądź iOS może zgłosić poprzez www.

Do tematu oświetlenia wrócimy.


Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie