Bydgoski Budżet Obywatelski 2021 – głosujeMY

0
656
Bydgoski Budżet Obywatelski 2021

Z początkiem grudnia rozpoczął się kolejny etap Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego edycja 2021 – głosowanie. Jest to przedostatni etap, w którym mieszkańcy wybierają na co wydane zostaną pieniądze przeznaczone na Bydgoski Budżet Obywatelski w 2021 roku. Poniżej postaramy się przedstawić mieszkańcom Błonia co może zmienić się na naszym osiedlu.

Projekty Osiedlowe w ramach Bydgoski Budżet Obywatelski 2021

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Błonia mogą wybrać jeden spośród dwunastu projektów zgłoszonych przez mieszkańców. 5 projektów zostało zaopiniowanych negatywnie, jeden projekt nie otrzymał opinii, zaś 6 projektów Rada Osiedla oceniła pozytywnie.

Aby ułatwić wybór poniżej przedstawiamy pełne zestawienie 12 projektów, które mają szansę realizacji w 2021 roku.

Projekt nr 5 – Remont chodnika przy SP nr 48 i utworzenie tzw. parku kieszeniowego.

Lokalizacja: Chodnik przy szkole przy ul. Waryńskiego 7, Działka 8/1 Obręb 0071
Koszt: 243930
Opis: Zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły – chodnik jest uszkodzony i „znika” pod wodą po opadach, jest też rozjeżdżany przez parkujące auta. Załączniki (kliknij)
Opinia Rady Osiedla: negatywna

Projekt nr 6 Zwiększenie bezpieczeństwa na ogólnodostępnych terenach na Błoniu – nowe lampy i kamery

Lokalizacja: Skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich, skwer za targowiskiem na Broniewskiego, Działka 8/1, Obręb 0071 przy Zespół Szkół i  Placówek nr 1, Szkoła Podstawowa nr 62 ul. Stawowa 53
Koszt: 243930
Opis: Montaż dodatkowego oświetlenia i kamer na ogólnodostępnych terenach na Błoniu celem zwiększenia bezpieczeństwa i zabezpieczenia przed dewastacją (urządzeń do zabaw i małej architektury). Załączniki (kliknij).
Opinia Rady Osiedla: negatywna

Projekt nr 16 Parkingi wraz z dojazdem do nieruchomości

Lokalizacja: 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich 2
Koszt: 150000
Opis: Nieruchomość przy tej ulicy jako jedyna pozbawiona jest dojazdu dla pojazdów uprzywilejowanych oraz mieszkańców. Nadmienię ze mieszka tu duża liczba osób starszych i schorowanych wymagająca dowiezienia pod samo wejście. Codzienne parkowanie dla mieszkańców jest rzeczą bardzo trudną i często auta pozostawione są w miejscach niedozwolonych. Dojazd możliwy będzie jedynie obok bloku przy ul. R. Abrahama 6. W celu realizacji zadania niezbędna będzie wycinka drzew. Z uwagi na konieczność zachowania odległości od budynków i granic działek, parking będzie małych rozmiarów.
Opinia Rady Osiedla: negatywna

Projekt nr 42 Wymiana bruku

Lokalizacja: Romana Dmowskiego 1-12, 85-319 Bydgoszcz
Koszt: 487860
Opis: Remonty chodników wzdłuż ul.Dmowskiego. Załączniki (kliknij).
Opinia Rady Osiedla: pozytywna

Projekt nr 61 Wymiana chodników wzdłuż ulicy Ludwika Waryńskiego

Lokalizacja: Ludwika Waryńskiego
Koszt: 487860
Opis: Wymiana chodników wzdłuż całej ulicy Ludwika Waryńskiego wraz z podniesieniem krawężników i ustawieniem barier w sposób uniemożliwiający parkowanie, a także infrastrukturą poprawiającą użytkowanie ich przez osoby z niepełnosprawnością. Remont do wysokości środków Załączniki (kliknij)
Opinia Rady Osiedla: negatywna

Projekt nr 108 Remont chodników

Lokalizacja: 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich : od ulicy Dmowskiego do końca Waryńskiego 10 + dojście do pomnika
Koszt: 243830
Opis: Wymiana popękanych z ubytkami płyt chodnikowych na kostkę typu polbruk – około 888 m2. Chodnik ten stanowi ważny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców od ulicy Szubińskiej do ulicy Stawowej, w tym do Netto, do Staropolskiej, do Żabki, do Sklepów Polskich, do Kościoła, na cmentarz. Stan techniczny nawierzchni chodników zagraża bezpieczeństwu osobom poruszającym się po nich. Realizacja długości do kwoty  Załączniki (kliknij).
Opinia Rady Osiedla: pozytywna

Projekt nr 124 Remont chodników

Lokalizacja: W pasie drogowym ulicy Kasprzaka od nr 4 do 12
Koszt: 75000
Opis: Wymiana popękanych z ubytkami płyt chodnikowych na kostkę betonową typu polbruk. Stan techniczny nawierzchni chodników zagraża bezpieczeństwu pieszych poruszających się po nich. Załączniki (kliknij).
Opinia Rady Osiedla: pozytywna

Projekt nr 230 Wybieg dla psów

Lokalizacja: Teren Skweru 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich
Koszt: 150000
Opis: Ogrodzony i oświetlony wybieg dla psów na terenie Skweru 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Najbliższy wybieg znajduje sie przy Schulza i Kossaka.
Opinia Rady Osiedla: negatywna

Projekt nr 271 Naprawa nawierzchni alejek w parku przy ul. Schulza

Lokalizacja: Park przy ulicy Schulza
Koszt: 243930
Opis: Naprawa nawierzchni alejek w parku przy ulicy Schulza wraz z postawieniem większej ilości ławek. Realizacja do wysokości środków
Opinia Rady Osiedla: pozytywna

Projekt nr 480 Remont przejścia

Lokalizacja: Przejście między blokiem nr 51 i Gałczyńskiego 18  a Szkołą nr 62. Przejście  między parkiem przy ul. Morcinka a ul. Stawową.
Koszt: 100000
Opis: Remont przejścia pomiędzy blokami a szkołą. Dzisiejsze płyty są z lat 70 dziesiątych.
Opinia Rady Osiedla: pozytywna

Projekt nr 564 Łąka kwietna

Lokalizacja: Fragment trawnika przy wschodnim krańcu skweru im. Dunarowskiego
Koszt: 100000
Opis: Zamiana trawnika na kolorową kwitnącą łąkę. Cześć skweru , trawnik przylegający do ściany targowiska, stanie się wieloletnią łąką, kwitnącą od wiosny do jesieni. Obok stanie tablica informacyjna z gatunkami roślin łąkowych,które zostały tam wysiane. Łąka zostanie częściowo odgrodzona za pomocą kwietników, aby zabezpieczyć ją przed zadeptaniem. Zyskamy piękny zakątek o walorach estetycznych, ekologicznych i edukacyjnych.
Opinia Rady Osiedla: brak opinii

Projekt nr 588 Parking przy pętli

Lokalizacja: Uliczka przy pętli autobusowej na Błoniu, między blokami przy Okrzei 1,3,5.
Koszt: 160000
Opis: Projekt zakłada zwiększenie możliwości parkingowych na wyznaczonym obszarze z 10 do 15-16 samochodów. Należałoby zwężyć pas zieleni w taki sposób, by można było parkować „po skosie” – miejsca parkingowe wykonane z kostki brukowej z zaznaczonymi miejscami by ułatwić kierowcom parkowanie. Dodatkowe miejsca parkingowe w okolicy są niezbędne, a proponowany układ pozwoli zachować zarówno bezpieczeństwo pieszych, jak i przepustowość tego odcinka. Realizacja możliwa tylko w obszarze obecnych trawników, z bezwzględną koniecznością zachowania zieleni izolacyjnej od strony pętli. Załączniki (kliknij)
Opinia Rady Osiedla: pozytywna

Bydgoski Budżet Obywatelski na Błoniu

W dotychczasowych edycjach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego osiedle Błonie zyskało:

  • wybieg dla psów przy ulicy Schulza
  • place zabaw przy Schulza, na Skwerze im. Władysława Dunarowskiego,
  • Ogród Społeczny przy Skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich
  • zmodernizowanie, odnowienie chodników oraz parkingów, m.in.: przy ul. Korczaka, ul. Okrzei

Pozostałe projekty w ramach BBO 2021

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 można również głosować na projekt ponadosiedlowy oraz mały projekt społeczny. Wśród nich można również znaleźć projekty, które mogą przysłużyć się mieszkańcom naszego osiedla. Dlatego zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi projektami, które dostępne są na stronie głosowania BBO2021:

Przypominamy!!! W tej edycji możemy głosować do końca roku czyli do 31.12.2020r. do godziny 23:59:59.

Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj