Policyjny dron zarejestrował wykroczenia

1
281
Policyjny dron
https://bydgoszcz.policja.gov.pl/

Policyjny dron ponownie wzbił się nad drogi miasta oraz powiatu. Z „góry” funkcjonariusze wydziały ruchu drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie kierowców. Niestety zachowanie kilku z nich, w tym rowerzystów odbiegały od prawidłowych.

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie wykorzystali drona do obserwacji ruchu i zachowań kierowców. Tym razem „pod lupę” wzięli niestrzeżony przejazd kolejowy w miejscowości Otorowo, a także ulicę Wyszyńskiego, w okolicy przejścia dla pieszych na wysokości ul. Chodkiewicza.

Kamera drona zarejestrowała niektórych kierowców, a także rowerzystów ignorujących oznakowanie znajdujące się przed przejazdem kolejowym. Mowa oczywiście o znaku „STOP”. Znak ten nie stoi tam bez powodu. Zatrzymanie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pociąg to gwarancja bezpieczeństwa.

Policyjny dron rejestrował również pieszych

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że należy ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się tuż przy przejściu dla pieszych. Niektórzy nie wiedzą też, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście. Przypomnijmy, że ulica Wyszyńskiego w Bydgoszczy to bardzo ruchliwa ulica, która wchodzi w skład drogi krajowej nr 5, przebiegającej przez miasto.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 16 pojazdów i ujawnili 13 wykroczeń. Nałożyli osiem mandatów karnych, sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, a w przypadku trzech osób zastosowali pouczenie.

Policjanci „drogówki” zapowiadają kolejne niezapowiedziane kontrole.

 https://youtu.be/ikm2-8mOMu8

Policyjny dron rejestrował również obwodnicę i „eSki”

Poniżej kilka materiałów udostępnionych przez KWP Bydgoszcz z dotychczasowych działań policyjnego drona.

Policyjny dron w akcji / źródło: KWP Bydgoszcz
Policyjny dron w akcji / źródło: KWP Bydgoszcz
Policyjny dron w akcji / źródło: KWP Bydgoszcz
Wspomóż nasze działania Postaw mi kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Proponuję obserwować Szubińską od Gnieźnieńskiej w stronę Białych Błot – szczególnie przy klubie wojskowym. Tam się dzieją rzeczy. Jak patrol stoi „na wadze” to piesi spokojnie przechodzą, ale w pozostały czas można czekać i czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj